Для секретарів селищної, сільських рад Драбівщини проведено виїзний навчальний семінар

10.10.18

Секретарі сільських та селищних рад у своїх населених пунктах опрацьовують практично всю інформацію та проводять роботу з населенням як у правовій площині, так і в інших сферах. 

Саме з метою допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування 10 жовтня 2018 року за ініціативи Драбівської районної ради на базі Шрамківської сільської ради проведено виїзний короткостроковий навчальний семінар для секретарів селищної, сільських рад району.

Учасників семінару гостинно вітав господар Шрамківської громади – Анатолій Куля, який запропонував розпочати роботу з огляду місцевої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Центру розвитку дитини «Берізка». Саме тут гості мали змогу ознайомитися із досягненнями педагогів і їх вихованців, організацією співпраці і волонтерства, роботою освітніх закладів у перспективі проведення реформи децентралізації.

  

Потім відвідали Шрамківську сільську раду, де і відбулося пленарне засідання семінару.

Зі вступним словом до семінаристів звернувся голова районної ради Володимир Дзега, який наголосив на важливості і відповідальності у веденні діловодства: «У своїй роботі кожен із нас повинен чітко дотримуватися законодавства України. В районі почався процес децентралізації. Тому ви повинні розуміти, що відповідальність ваша стане більшою. Важливо привести у відповідність всі документи, щоб уникнути проблем у майбутньому».

  

Далі слово мала заступник директора Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Людмила Коваленко, яка подякувала організаторам за ініціативу і жагу до знань, познайомила зі спікерами та запросила до співпраці.

Відповідно до плану роботи на розгляд учасників семінару було внесено три актуальні питання, з якими секретарі рад зустрічаються у своїй повсякденній роботі.

Спершу представник Черкаського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергій Гончар розповів про територіальну організацію влади та реформу місцевого самоврядування. Зокрема, він наголосив на тому, що нині використовується програмно-цільовий метод роботи і сучасні бюджети направлені на результат і ефективність. Також Сергій Миколайович відповів на питання щодо створення ОТГ та організації їх діяльності.

  

Потім роботу семінару продовжив приватний нотаріус черкаського районного нотаріального округу Володимир Кам’янецький, який розказав про порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами сільських, селищних рад у відповідності з чинним законодавством, окремо зупинився на питаннях оформлення спадщини, посвідчення та видачі дублікатів заповітів, видачі довіреностей не пов’язаних із нотаріальними, встановленні особи. Особливу увагу слухачів Володимир Володимирович звернув на дотримання форми посвідчуваного напису та нотаріальної таємниці. Теоретична частина виступаючого завершилася розглядом конкретних питань, що виникають у роботі секретарів сільських рад, та їх практичним вирішенням.

  

Досить важливим для семінаристів було питання кадрової політики в органах місцевого самоврядування, про що проінформувала Валентина Гомаз - головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради. Вона акцентувала увагу на нормативно-правовій базі проходження служби в ОМС, порядку прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, веденні записів у трудових книжках, оформленні особових справ, наданні різного виду відпусток.

  

Змістовним і цікавим видався семінар, адже в ході роботи присутні отримали багато корисної інформації, обмінялися дорогоцінним досвідом.

Дякуємо керівникам Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, учасникам семінару за якісну роботу.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація