Дипломи та сертифікати на 5 тис. грн. вручено лауреатам районної краєзнавчої премії ім.І.Городинця

03.09.19

Сьогодні, 3 вересня 2019 року, в селі Безпальче відбулося урочисте вручення районної краєзнавчої премії імені Івана Городинця.

Ця премія заснована Драбівською районною радою у 2016 році задля всебічного сприяння та підтримки розвитку краєзнавства району, вшанування пам’яті вчителя-краєзнавця Івана Городинця, популяризації його імені та творчості. Метою програми депутати визначили підвищення обізнаності різних верств населення, передусім дітей і молоді, з історією та сучасністю Драбівщини. Програма спрямована на формування у жителів району цілісного уявлення про багату на події історію рідного краю, про видатних земляків, які жили, боролися і творили на благо українського народу. Реалізація запланованих заходів підпорядкована вихованню у громадян патріотизму і гордості за свій рідний край і Україну, готовності відстоювати незалежність держави. Програмою передбачено дослідження та висвітлення історичних подій, пам’ятних дат та культурних надбань краю, підтримка видання краєзнавчої літератури та навчально-методичних матеріалів з історії Драбівщини, розширення мережі громадських музеїв та музейних кімнат, вивчення та відродження народної творчості, проведення краєзнавчо-просвітницьких заходів.

  

В урочистостях взяли участь голова районної ради, голова конкурсної комісії – Володимир Дзега, перший заступник голови районної державної адміністрації – Володимир Лобода, начальник відділу культури районної державної адміністрації – Світлана Орел, вчителі історії загальноосвітніх шкіл району, працівники музейних закладів, члени конкурсної комісії, краєзнавці району, жителі та гості села Безпальче.

  

Захід розпочали з покладання квітів до могили та меморіальної дошки земляка-краєзнавця.

Голова конкурсної комісії Володимир Дзега та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Лобода вручили переможцям конкурсу дипломи лауреатів та сертифікати на 5 тис. грн.

Цьогоріч у номінації «наукові краєзнавчі дослідження з історії та етнографії краю» кращими визнано книги Василя Шевченка «Драбівський завод продтоварів» і «Мої однокласники», а в номінації «популяризація історико-культурної спадщини Драбівщини, розвиток музейної справи» - робота творчої групи із Шрамківки (керівник Тетяна Куля) про створення літературно-краєзнавчої кімнати-музею імені Володимира Щерби «Скарби рідного краю».

  

Довідково:

Іван Городинець (03.09.1927– 03.05.2014) – відомий педагог і краєзнавець, уродженець села Безпальче. Він створив і впродовж багатьох років очолював один із кращих на Черкащині сільських музеїв, удостоєний звань «Заслужений учитель України» і «Почесний краєзнавець України». Своєю невтомною пошуковою працею Іван Сергійович зібрав і повернув з небуття багато безцінних історико-культурних пам’яток, опублікував велику кількість статей у періодичних виданнях та пресі.

Головною справою усього життя для нього став пошук відомостей про односельчан, які загинули в горнилі війн і революцій, під час голодоморів і політичних репресій. На основі зібраних матеріалів ще у 1994 році створив Книгу Пам’яті села Безпальче – один із перших в Україні біографічних літописів українського села. У книзі вміщено інформацію про героїчні і драматичні долі сотень односельчан від початку і до кінця ХХ століття. Майже півстолітня кропітка дослідницька праця І.С. Городинця в архівах, музеях та бібліотеках завершилася написанням іншої книги з промовистою назвою «Пам’ять не згасне». В ній на прикладі свого рідного села показана неймовірно складна історія усього українського селянства періоду війни.

За його ініціативи у селі встановлено пам’ятник землякам, які стали жертвами голодомору і політичних репресій. Зробив значний внесок у вивчення біографії та родоводу репресованого художника Івана Падалки, а також увічнення його пам’яті. Ініціював встановлення пам’ятника художнику на його батьківщині – у селі Жорнокльови, а в Драбівському районному краєзнавчому музеї відкриття меморіальної кімнати.

Виконавчий апарат районної ради

Фото газети «Драбівщина»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація