Делегація Драбівщини взяла участь у заходах з відзначення 73-річниці визволення Смілянщини від нацистських окупантів

30.01.17

27 січня 2017 року з нагоди Дня визволення від окупантів вперше завітала у Смілу із візитом делегація з Драбівщини, яку очолили голова районної ради Драбова Володимир Дзега, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ніна Симоненко, голова районної ради ветеранів Валентина Крокосенко.  Представників ветеранських організацій Драбова та сіл району, які увійшли до складу поважної делегації сміляни зустріли біля знаку “Сміла”, що при в’їзді в місто.

Заступник міського голови Людмила Осейко, керуючий справами міського виконавчого комітету Олександр Головченко, голова районної ради Володимир Грошев, голова Смілянської міської ветеранської організації Микола Якушенко та творчий колектив міського Будинку культури зустріли гостей з короваєм та вітаннями.

У міському Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт. Під час заходу  голова обласної організації ветеранів Володимир Веретільник нагадав героїчні події смілян в роки Другої Світової війни, і героїв – визволителів Сміли. Наголосив на тому, що треба зберегти все те,  що ми маємо,  пам’ятати про минулі героїчні події, радіти миру і спокою, не забуваючи про події на Сході України.

Голова Смілянської міської ветеранської організації Микола Якушенко розповів, що 29 січня 1944 року  місто Cміла було визволено від німецько-фашистських загарбників. Комісією з розслідування злочинів встановлено, що за період окупації Сміли тут розстріляно і замучено близько 25 тисяч громадян. У концтаборах на території міста щоденно гинули десятки, інколи сотні людей. На Юрієвій горі проводилися масові розстріли, в тому числі людей похилого віку, жінок і немовлят. Понад три тисячі молодих людей було вивезено в німецьке рабство. Окупанти завдали Смілі величезних матеріальних збитків: знищено заводи, заклади культури та освіти, житлові будинки.

12 тисяч смілян загинули у боротьбі з фашизмом. За мужність і відвагу 9540 чоловік нагороджені орденами і медалями. Відходять у вічність ветерани війни, адже минуло 73 роки від тих подій. Але на Сході нашої країни знову лунають вибухи, гинуть люди. Тому, як ніколи, важливо усвідомити ціну перемоги, віддати шану героїзму захисників.

Драбів`янам  провели екскурсію містом, показали смілянські музеї – краєзнавчий, доби Графа Бобринського та Вагон-музей.

Делегати Драбівщини та сміляни поклали квіти до Братської могили і вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання.

             

             

             

             

 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація