Черкащина посилює карантинні міри

29.03.20

Про подальші дії міської та обласної влади щодо реагування на ту епідеміологічну ситуацію, яка на сьогодні склалася в обласному центрі сьогодні під час брифінгу повідомили міський голова Черкас і голова Черкаської обласної адміністрації Роман Боднар.

За словами Анатолія Бондаренка, нині в Черкасах 10 хворих: 7 містян і троє осіб із Кам'янки та Городища. Серед них є дитина віком 2 роки. Є люди, що приїхали з Росії і Польщі. Тому, за словами мера, можна сказати, що хвороба в місто була завезена.

Медики, що працюють в інфекційній лікарні, до закінчення карантину додому не повернуться. Вони будуть на обсервації. Працюють 7 днів, потім їм роблять тестування і відпускають на 2 дні на відпочинок в готель «Мрія». Таким чином вдасться захистити сім’ї медиків від хвороби.

Захисних костюмів в інфекційній лікарні достатньо, засобів і медикаментів теж.

У Черкасах розпочалася повна дезінфекція. Обробляють вулиці. Водоканал поставив установку по виготовленні хлорної води. В місті організують блокпости, правоохоронці патрулюватимуть місто на предмет виявлення громадян, які порушують режим. Пацієнтів із температурою будуть доставляти на перевірку

Про ситуацію в області розповів голова Черкаської ОДА Роман Боднар. За його словами, відповідно до змін до протоколу МОЗ, по області працюють бригади лікарів, яки виїжджають до хворого з підозрою на коронавірус.

Замість госпітальних баз, розроблені 3 хвилі медзакладів, які роззосередили по області. Перші хворі поступають в першу хвилю медзакладів. Коли ті будуть заповнені, вмикається друга хвиля, потім наступна.
Не всі будуть лікуватися в медзакладах. Якщо в людини легка форма, то вона залишатиметься вдома, але в режимі самоізоляції. Це дасть можливість зберегти ресурс для тяжкохворих

Голова ОДА підкреслив, що основна надія на жителів і самодисципліну. Люди мають вчасно звертатися до лікарів, якщо відчувають себе хворими.
Правоохоронці працюють в посиленому режимі, вони зразу включаються і працюють з пацієнтом і всіма контактними особами, з якими контактував пацієнт, щоб вчасно їх взяти на самоізоляцію. Так є можливість локалізувати осередки.

Лікарі, які будуть в роботі з коронавірусом, отримуватимуть 200-відсоткову надбавку.

Стосовно превентивних заходів. З 9 ранку вже працюють блокпости на всіх в’їздах в місто. Проводиться тотальний скринінг температури. Проїхати можна без обмежень скрізь, крім Кам’янки. Там будуть обмеження на в’їзд з 20.00 до 6.00 ранку. Це потрібно для збереження ресурсу поліції. Щоб вони не стояли вночі на блокпостах. Замість правоохоронці вночі блокпости займе нацгвардія.

Окремо очільник області звернувся до підприємців. За його словами, врятувати економіку області не менш важливо, ніж здоров’я її жителів. Він подякував всім бізнесменам, які виділяють кошти на придбання необхідного обладнання та будь-яким іншим способом допомагають людям. Він також зазначив, що, якщо підприємець якісно організовує санітарний стан свого підприємства, проводить тотальний скринінг працівників та роз’яснення щодо карантинних умов на підприємстві серед своїх працівників, то підприємство в принципі має працювати. Тих же підприємців, які опинилися в скрутному становищі він просить, не звільняти людей.

Окремо було звернення до засобів масової інформації. Влада переконливо просить не «ловити хайп» та перегляди своїм сайтам на людській біді і оприлюднювати лише достовірну і перевірену інформацію. Вона буде з’являтися щодня, о 22.30, на профільних сайтах. Також щоранку, о 10.30, влада буде проводити короткі брифінги, переглянути які можна буде в режимі онлайн.

Обоє владців звернулися до людей із закликом зберігати спокій і переконаннями, що нині ситуація перебуває під повним контролем, тому жодних причин для паніки не існує.

«Нова доба»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація