Більше семи мільйонів гривень отримуватимуть місцеві ради Черкащини від продажу торік прав оренди землі

16.01.18

Упродовж 2017 року Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області організовано і проведено 91 земельний аукціон із продажу права оренди земельних ділянок, що розташовані майже в усіх районах Черкаської області, окрім Шполянського, Христинівського й Уманського. За результатами торгів передано в користування 159 земельних ділянок загальною площею 1 816,5 гектара.

Стартова ціна продажу права оренди зазначених земельних ділянок разом становила 2 млн 385 тис. грн, або 8% від нормативної грошової оцінки земель. У ході проведення торгів орендна плата цих земель зросла до 7 млн 139,8 тис. грн, що становить у середньому майже 24% від нормативної грошової оцінки, або в грошовому еквіваленті – 4 тис. грн/гектар. Зазначені кошти щорічно надходитимуть до бюджетів місцевих рад Черкащини, в адмінмежах яких розташовані ці ділянки.

Найбільше прав оренди землі продано в Жашківському районі Черкаської області: 49 ділянок загальною площею 365 га, за користування якими орендарі щорічно сплачуватимуть 2 млн 786,5 тис. гривень.

Найдорожчим 2017 року став земельний масив площею 34 га на території Лоташівської сільської ради Тальнівського району Черкаської області. Нормативна грошова оцінка цієї ділянки – 227,7 тис. гривень. Під час аукціону річна орендна плата збільшилася з 8% до 165% від нормативної грошової оцінки і становить 375,3 тис. грн (стартова ціна оренди була лише 18,2 тис. гривень). Також до 152% від нормативної грошової оцінки зросла вартість користування земельною ділянкою площею 15,6 га в адмінмежах Лисянської селищної ради Лисянського району Черкаської області, до бюджету якої від оренди цієї ділянки щороку надходитиме 101 тис. грн, замість початкової ціни оренди – 5,3 тис. гривень.

Довідково

Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.

За інформацією Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація