Адміністративна відповідальність за несвоєчасну реєстрацію народження дитини

23.11.18

Батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України).

Невиконання цього обов’язку є підставою для покладання на батьків дитини відповідальності, встановленої законом.

Так, частиною другою статті 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що несвоєчасна, без поважної причини реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадовим особам органів державної реєстрації актів цивільного стану надано право складати протокол про адміністративне правопорушення у відношенні батьків чи одного з них, у разі несвоєчасної реєстрації народження дитини.

Таким чином, у разі звернення заявників до державного органу реєстрації актів цивільного стану з проханням зареєструвати народження дитини пізніше одного місяця від дня її народження, батьки зобов’язані подати довідки, які засвідчують наявність поважних причин, що перешкоджали своєчасній реєстрації народження дитини.

Тож, шановні батьки, своєчасно зверніться до органу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації народження вашої дитини.

 Тетяна Купріна - начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація