30 років Чорнобильського болю

26.04.16

Тридцять років тому,  26 квітня, на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа, яка з острахом сколихнула всю планету. Чорнобиль нагадав цілому світу, що в самому серці Європи живе великий народ. Світ спочатку почув слово «Чорнобиль», а потім таке незвичне – «Україна».

А для багатовікової історії України – Чорнобиль став ще однією трагедією в хронології духовного і фізичного знищення нації. 1986 рік – аварія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в наших серцях вічним болем.

26 квітня в Драбові з нагоди трагічної річниці за участю заступника голови районної ради Тетяни Богославець, голови районної державної адміністрації Івана Гайдая,  першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Лободи, заступника голови районної державної адміністрації Людмили Рудик відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи та тематичний захід «Чорнобиль не має минулого часу», в якому взяли участь учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій та трудових колективів селища. Посадовці нагородили учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи державними відзнаками та грамотами, вручили грошові винагороди.

У виступі Тетяна Богославець наголосила на страшних наслідках аварії: це мільйони людей, які постраждали від радіації, виведена з господарського обігу частина території України під назвою «зона відчуження» – це сільськогосподарські землі, лісові масиви та водоймища.

«Зона відчуження – злочинна, мертва зона, яка охоплює 2712 кв. км. Для когось це, можливо, і «зона відчуження», а для нас - це Батьківщина. Це відірваний від України і змордований край. Це наша зона національної трагедії»,- підкреслила вона.

Заступник голови районної ради подякувала ліквідаторам наслідків чорнобильської катастрофи, які  у перших рядах прибули на ліквідацію небаченої раніше біди, сміливо боролися з атомним лихом. Вона запевнила, що пам’ять про людей, які, не шкодуючи власного життя і здоров’я, безстрашно ступили в епіцентр чорнобильського лиха, буде вічною. Також закликала вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти і огортати турботою тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.

«А сьогодні  вечері я прошу кожного із вас запалити вдома свічки в пам’ять про наших загиблих братів і сестер. Нехай із того боку всесвіту, де немає байдужості, побачать ці вогники їхні серця і возрадуються»,- звернулася до всіх присутніх Тетяна Володимирівна.

  

  

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація