15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15.02.18

Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 року, 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності українські військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.

Є і більш старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. чоловік. Велику частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Окремий, найстаріший ешелон ветеранів бойових дій – військові фахівці з досвідом ведення операцій у В’єтнамі, Сирії, Анголі, Мозамбіку та Єгипті. У додаток до цих категорій ветеранів йде контингент українських добровольців, які брали участь у війнах на території колишньої Югославії, в Придністров’ї та Абхазії.

Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 150 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Сьогодні, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Афганістану, на Драбівщині відбулася низка урочистих заходів і церемоній.

У районному центрі за участю голови районної ради Володимира Дзеги, заступника голови - Тетяни Богославець, голови районної державної адміністрації Івана Гайдая, першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Лободи, Драбівського селищного голови Василя Хмари, голови районної громадської організації ветеранів Афганістану Олександра Белиха, воїнів-інтернаціоналістів, керівників установ і організацій, представників трудових колективів та громадськості району відбулася урочиста хода і церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та могил  загиблих у Афганістані наших земляків: Анатолія Олійника у Кононівці та Валерія Хіміча у Шрамківці. На батьківщині загиблих воїнів проведено мітинг-реквієм.

До усіх присутніх зі словами вітання звернувся голова районної ради Володимир Дзега, який відмітив, що 15 лютого – це не лише спомин про трагічні і жорстокі події війни в Афганістані та миротворчі місії в інших країнах, це день вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів та заклик до миру, який так потрібний Україні.

«Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети. Куди б не закидала вас доля, ви завжди чесно й сумлінно виконували військову присягу. За хоробрість, високий професіоналізм, надійність і благородство ви заслужили щиру подяку багатьох народів та примножили авторитет України як країни-миротворця»,- сказав Володимир Дмитрович. 

Також він зазначив, що багато учасників воєнних конфліктів на території інших держав продовжують службу у Збройних Силах України, адже безцінний бойовий досвід, як ніколи, потрібний сьогодні молодим бійцям.

На завершення вітання, голова районної ради побажав воїнам-інтернаціоналістам міцного здоров’я, щастя, добра, злагоди, достатку, довголіття та мирного неба над головою.

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація